Dve medaily z finále Kamy

Vytlačiť

Uplynulá sezóna poznačená koronavírusom spôsobila oddialenie finále saleziánskeho turnaja Kamy. Zdalo sa, že sa už vôbec neuskutoční, no banskobystrickí organizátori za prísnych hygienických pravidiel pripravili športový zážitok pre 14 tímov z celého Slovenska.

Finále Kamy U15

V sobotu, 5.9.2020, sa konalo finále medzi dvomi najlepšími mužstvami z východu a štyrmi zo západu v kategórii do 15 rokov. Naši chlapci vyhrali skupinu po presvedčivom výkone proti kamarátom z Dolného Kubína (5:0), kde súper hral v prvom polčase vyrovnanú hru a nebyť vynikajúceho zákroku nášho brankára za stavu 1:0, mohlo to byť celkom ináč. V druhom zápase tabuľky nastúpili naši proti Prešovu, ktorý vyhrával 1:0, ale Oraváci v závere zápasu strhli víťazstvo na svoju stranu v pomere 2:1. V semifinále, alebo divákmi označovanom aj predčasným finále, sa vedenie v zápase menilo trikrát, no ten posledný, žiaľ, v neprospech našich chlapcov, ktorí prehrali len tento jediný zápas 3:4. V zápase o 3. miesto dominovali presvedčivo naši proti domácej Banskej Bystrici 5:0. Z víťazstva sa tešili chlapci z Bratislavy - Mamateyky, ktorí vyhrali aj západnú časť halovej Kamy U15 v novembri minulého roku. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Lukáš Joštiak z nášho tímu. Miro Vorek, tréner našich, sa po finále zdôveril: "Tento bronz má cenu zlata, pretože chlapci podali predovšetkým tímový výkon a navzájom si priali."

Výsledné poradie:

  1. Bratislava - Mamateyová
  2. Prešov
  3. Námestovo
  4. Banská Bystrica
  5. Dolný Kubín
  6. Košice - 3 hôrky

foto: organizátor turnaja a don Peter Roth

Finále Kamy U19

Na druhý deň sa vo finále medzi tromi najlepšími z východu a piatimi zo západu predstavili aj naši chlapci, ktorí dostali od organizátorov na poslednú chvíľu možnosť doplniť osmičku najlepších, keďže na halovej Kame minulý rok skončili na nepostupovom 5. mieste. Na rýchlo zorganizovaný tím bol prekvapením turnaja. Víťazné ťaženie našich zastavila až vo finále domáca Banská Bystrica. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Patrik Mäsiar z Námestova, ktorý väčšinu turnaja istil naše mužstvo v bráne, no v poslednom zápase bol trénerom nasadený do útoku.

Tréner námestovských chlapcov, Dominik Tomaštík, sa po turnaji podelil o svoje dojmy: "Môžem povedať, že na tomto turnaji v našom mužstve, ale aj v ostatných tímoch, platilo to don Boscové: Skáčte, kričte len nehrešte. Chalani hrali s radosťou ako partia. Pred každým zápasom sme sa pomodlili, a tak sme odovzdali nás aj súperov pod ochranu Panny Márie jedným Zdravasom, aby sa nikomu nič zlé nestalo. Najsilnejší moment bol, keď sme prehrali finále. Všetci by čakali, že budeme smutní a nahnevaní, ale práve naopak, vládla skvelá atmosféra. Aj fanúšikovia nás sprevádzali potleskom, keď sme vychádzali z ihriska. Chalani si turnaj skutočne užili."

 

Pred konečným poradím stojí za zmienku, že naši chlapci sa na turnaji predviedli v nových žlto-čiernych dresoch. Veľká vďaka patrí aj jednému otcovi a p. farárovi Jánovi Garajovi, ktorí nám na turnaj požičal sprievodné vozidlo z Don Bosco Tour.

  1. Banská Bystrica,
  2. Námestovo,
  3. Bardejov
  4. Žilina SOŠ

foto: organizátor turnaja