Veľkonočný utorok v znamení športu

Vytlačiť

Spolu vyše 180 účastníkov a ďalších 30 animátorov sa stretlo na troch veľkonočných turnajoch vo futbale, vybíjanej a streetbale, aby spolu vytvorili jednu veľkú atmosféru radosti.

Športový deň začal spoločnou sv. omšou, počas ktorej don Peter povzbudil mladých športovcov, aby sa nebáli prejaviť svoju veľkonočnú radosť ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Druhou úlohou všetkých zúčastnených bolo naučenie sa minimálne desiatich mien nových kamarátov.

 

2. ročník futbalového turnaja - O pohár dona Jožka Sobotu pre chlapcov z kategórie U15 sa pre nepriazeň chladného počasia premiestnil do telocvične v Rabči. Z ôsmich tímov z celej Oravy si najlepšie počínali piati hráči z Oravského Veselého, ktorí v penaltovom roztrel porazili trstenský tím Rodinné vinárstvo Gembala. Tretie miesto patrilo zohratému tímu chalanov zo Zuberca, ktorí v boji o tretie miesto porazili výber Kamistov. Na piatom mieste skončili hráči z Mútneho, na šiestom Tresky z Oravskej Lesnej. Predposledné miesto patrilo mužstvu Hornets z Mútneho a osmičku uzatvoril najmladší výber kamistov a členov stretka Borci z Námestova.
Osobnosťou turnaja sa stal najmladší a najnižší hráč, len druhák,  Stanko Protuš z tímu Borcov. Komisia rozhodcov označila Jozefa Strakuláka za najlepšieho brankára turnaja a najlepším strelcom sa stal Jakub Stopjak z víťazného tímu. Veľká vďaka patrí organizátorovi turnaja: Mirovi Vorekovi, rozhodcom Marošovi Vorekovi a Matúšovi Melekovi a v neposlednom rade zdravotníkovi Tomášovi Gembalovi.

 

 

Veľkonočný turnaj vo vybíjanej pre dievčatá druhého stupňa ZŠ sa niesol v znamení nadväzovania nových kontaktov a budovania vzťahov. 75 dievčat, ktoré boli rozdelené v siedmich tímoch sa stretlo na palubovke, kde sa snažili bojovať o sladké ceny, medaile a putovný pohár. Na turnaji prevládala priateľská atmosféra, kde sa tímy navzájom povzbudzovali. Počas semifinálových a finálových zápasov si ostatné dievčatá posadali okolo ihrísk, a tak premenili športovú plochu na jeden veľký skandujúci kotol. Z napínavých semifinálových zápasov sa do najlepšej dvojky dostali družstvá z Námestova a Novote. Vo finále jasne dominovali dievčatá z Novote.

Výsledné poradie: 1. TJ Novoť (Novoť) 2. Marianky (Námestovo) 3. Lesná (Oravská Lesná) 4. Labutie jazero (Mútne) 5. Ovce (Novoť) 6. Spice girls (Námestovo) 7. Mačky (Námestovo)

 

 

Veľkonočného turnaja v streetballe stredoškolákov sa zúčastnilo šesť mužstiev. Najlepšie si počínal tím Vomastek zložený z hráčov z Novote a Mútneho. Striebro si odnášali chalani z Trstenej s tímom Rodinné vinárstvo Gembala. Tretie a štvrté miesto patrilo námestovským tímom a posledné dve miesta chalanom z Tvrdošína. Veľká vďaka patrí organizátorom turnaja Damiánovi Jancekovi, Jakubovi Uhliarikovi a Michalovi Hajdučíkovi.