don Ján Zauška

zauskaNarodil som sa v Selciach pri Banskej Bystrice. Vyštudoval som vysokú školu elektrotechnickú v Bratislave. S don Boscom som sa prvý krát stretol v roku 1968 ako turista s gymnazistami z Námestova, ktorých učil don Sobota.

Saleziánom som od roku 1976. Za totality som pôsobil v komunitách v Bratislave, vo Zvolene, v Žiari nad Hronom, v Novej Bane, v Nitre a v Trenčíne. Po roku 1990 som bol v službe magistra novicov v Poprade, neskôr direktorom v Prešove, v Banskej Bystrici, v Košiciach a v Šaštíne. Od roku 2007 patrím do námestovskej komunity. Po smrti dona Sobotu som najstarším členom komunity.

Som delegátom pre miestnu skupinu Združenia ADMA – ZMP v našom námestovskom stredisku. Okrem toho sa venujem mladým rodinám a ich deťom. Najväčšiu časť kňazskej služby venujem vysluhovaniu sviatosti pokánia a sprevádzaniu v rozhovoroch.

Mám rád futbal a všetky druhy športu napr. volejbal, lyžovanie, bežky. Rád čítam a študujem. Krásy prírody obdivujem na každodenných prechádzkach.

Saleziáni don Bosca - Slovenská provincia spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou  "Zabezpečenie ochrany osobných údajov Rímskokatolíckou cirkvou v Slovenskej republike" k dispozícii tu. Zodpovedná osoba - kontakt.

© 2018 Saleziáni Don Bosca v Námestove.. All Rights Reserved. Designed By Creative Center