Jarný prímestský tábor 2022

"Na výzore nezáleží, podstatné je, čo dokážeme!" bol odkaz, ktorý organizátori jarného prímesťáku chceli sprostredkovať deťom 2. - 8. roč. ZŠ počas štyroch dní jarných prázdnin.

Spočiatku to pre pandemickú situáciu vyzeralo na online-tábor, ako minulého roku, nakoniec sa situácia zlepšila a 70 detí spolu s tridsiatkou animátorov a dvanástkou pomocníkov z radov deviatakov si naplno užili prezenčný tábor na motívy rozprávky "Tučniaci z Madagaskaru". Po vovedení do témy ukážkou z filmu začínali deti každý deň rannými modlitbami a zamyslením, po ktorých nasledovalo sv. omša. Záver dňa patril zase slovku saleziánov alebo animátorov.

Prvý deň patril, samozrejme, zoznamovaniu v skupinách, ktoré si potom zrovnali svoje schopnosti s inými skupinami v štyroch súťažných disciplínach, z ktorých najviac zaujala "guľovačka". Poobede patrilo zase celotáborovej hre "Benátske trhy", kde deti nakupoval a potom rýchlo a výhodnejšie predávali produkty zaujímavé pre tučniaky. Druhý deň patril výletu do Oravskej Lesnej spojenej s korčuľovaním. Skupina bobistov si zase vychutnala ostré snežné svahy. Po obede čakala na deti štafeta, kde museli zdolávať vedomostné i fyzické prekážky. Cestou do Námestova sme sa zastavili v Krušetnici, kde sme v miestnom kostole zakončili druhý deň sv. omšou. Tretí deň patril doobedu športovým rekordom a poobede vyšli účastníci tábora na lúku nad Námestovom, kde sa snažili kŕmiť tučniaky a utekať pred zlovestnými chobotnicami. Posledný deň patril mestskej hre, kde deti absolvovali deväť aktivít na oslobodenie tučniakov. Záverečnou aktivitou bol súťažný kvíz, v ktorom mohli skupiny získať posledných tučniakov do svojich snehových gúľ.

Výsledné poradie skupín: 1. Benátky, 2. Šanghaj, 3. Paríž a Madrid, 4. Atény 5. New York.

Táborovú hymnu zložila animátorka Ema Gogoláková:

Reportáž o tábore pripravila p. Monika Huráková:

Táborové foto:

Saleziáni don Bosca - Slovenská provincia spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou  "Zabezpečenie ochrany osobných údajov Rímskokatolíckou cirkvou v Slovenskej republike" k dispozícii tu. Zodpovedná osoba - kontakt.

© 2018 Saleziáni Don Bosca v Námestove.. All Rights Reserved. Designed By Creative Center